Narratíva
Kik?
A NARRATÍVA négy fiatal rendező: Hegymegi Máté, Kovács D. Dániel, Pass Andrea, Szenteczki Zita összefogása. Színházrendező, báb-szakirányos, mozgás-rendező, színházi neveléssel, drámaírással foglalkozó alkotók álltak össze. Külön-külön jártak már sok helyen, számos kőszínházi rendezésen felül összesen 25 bemutatót tartottak befogadószínházakban. Törekvéseiket egy közös cél érdekében kívánják fókuszálni ahhoz, hogy szabadon alkothassanak. Működésükkel a színház szerepét, létjogosultságát, felelősségét kívánják újragondolni a független színházi intézményrendszeren belül.
Mit?
Olyan történetekkel dolgoznak, amelyek középpontjában az ember, annak igazság- és boldogságkeresése ütköztetődik a környezettel, az elvárásokkal, a minket körülvevő világgal. Hisznek a klasszikus drámairodalom érvényességében, amelyre az adott mű szellemiségét megtartva, de a textust újraértelmezve kívánnak építeni. Emellett a NARRATÍVA minden évadban legalább egy olyan bemutatót vállal, amelynek a kiindulási alapja kortárs, magyar szöveg.
Hogyan?
A meglepetés erejével hívják közös felfedezésre a nézőt olyan előadásokkal, melyek problematikája az alkotók számára is kihívást jelent. Hiszik, hogy a „színházbajárás rutinjából” való kizökkentés lehetőséget teremt a nézők és alkotók közti párbeszéd elindítására, amely azonban nem „cimborálás”, hanem a különböző világszemléletek érzelmi és gondolati ütközése. A folyamatos interakció pedig tovább formálja az előadásokat, így a velük való munka a bemutató után sem ér véget.
A NARRATÍVA politikus színház, hiszen a politika szó jelentése: közélet — ez értelemben tehát mindenki, aki részt vesz a közéletben, politikát folytat. A társulat a társadalmat izgató kérdésekről kíván beszéni, de nem úgy, hogy előadásaik csak egy bizonyos táborhoz szólnak. Számukra a színház a közös gondolkodás fóruma, amelyet a mindenkori kormánynak támogatnia kell, hiszen a demokrácia csak a közös, szabad véleményformálással tartható életben.